aktualności

Sprzęty używane do rozbiórki budynków

W zależności od rodzaju wykonywanych prac wyburzeniowych, używa się w trakcie ich trwania różnego rodzaju sprzętów. Zastanówmy się nad tym które z nich będą potrzebne na każdym placu, na którym prowadzone są rozbiórki budynków i w jakim celu są wykorzystywane.

Jednym z podstawowych narzędzi są młoty wyburzeniowe, czyli sprzęt służący do ręcznej obsługi i powalający na wyburzenie obiektów betonowych oraz innych elementów, z których są zbudowane. Innym, nieco większym sprzętem, są nożyce do cięcia betonu, które pozwalają w dosyć szybki sposób pozbyć się większych części konstrukcji, takich jak chociażby ściany. Poza tym używane są kruszarki, które jak sama nazwa wskazuje zajmują się rozkruszaniem betonu na niewielkie części, które łatwiej przechowywać lub przetransportować po zakończeniu rozbiórki budynków.

Sprzętem potrzebnym pośrednio w pracach wyburzeniowych są również koparki i ładowarki, które umożliwiają zagospodarowanie pozostałych po rozbiórce materiałów i ich transport na odpowiednie miejsce przeznaczenia.