Ogólna

Prawidłowy montaż nawiewników okiennych

Montaż nawiewników okiennych to konieczność, jeśli chce się w domu utrzymać dobrą wentylację – w szczególności, jeżeli chce się w domach mieć bardzo szczelne okna. Co należy dokładnie o tym wiedzieć? Kto taki montaż okiennych nawiewników powinien przeprowadzić?

Jak wykonać montaż nawiewników?

Otóż, montaż nawiewników odbywać się może we wszelkiego rodzaju oknach, jakie dostępne są na rynku: PCV, aluminium oraz drewno. Zawsze jednak należy sprawdzić aprobatę techniczną, zanim wykona się jakiekolwiek prace. Montaż nawiewników okiennych można wykonać w dwóch miejscach. Pierwszy to profil skrzydła lub ościeżnicy okna. Drugi sposób to montaż nawiewników między górną krawędzią szyby zespolonej a ramiakiem skrzydła. Ten drugi sposób jest trudniejszy do wykonania, wymaga często wymiany szyby na mniejszą, dlatego rzadko kto decyduje się na wykonanie montażu w ten sposób.

Gdzie wykonać montaż nawiewników?

Należy pamiętać o tym, że montaż nawiewników powinien być wykonany tylko i wyłącznie w pokojach oraz w kuchni z oknem. W łazience, gdzie mamy do czynienia z dużą wilgotnością nie powinno wykonywać się ich montażu. Z tego względu, że w zimie mogłoby się pokazać oszronienie. Ile nawiewników powinno znaleźć się w oknie? Mówi się o jednym na każde przeszklenie. Przy czym producenci zalecają, że w pomieszczeniach powyżej 20 m2 powierzchni zaleca się wykonanie dwóch nawiewników przypadających na jedno okno, aby zapewnić lepszy dopływ świeżego powietrza do wnętrz.