Ogólna

Naturalne napoje z zielonej herbaty – Soti Natural

Właściwości zielonej herbaty są znane od wieków. To jeden z najzdrowszych napojów na świecie, który jest ceniony nie tylko za smak, ale też dobroczynny wpływ na zdrowie. Regularne picie naparu z zielonej herbaty przyczynia się do poprawy samopoczucia, działa przeciwzapalnie, poprawia trawienie, dodaje energii. To napój, którym warto zastąpić napoje słodzone.

Soti Natural

Parzenie zielonej herbaty musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób, inaczej straci ona swoje właściwości. Ważna jest jakość wody, temperatura i czas parzenia. Niestety w dzisiejszych czasach, gdzie żyjemy bardzo szybko i intensywnie, nie zawsze mamy czas, aby oddać się temu rytuałowi. Jakby zieloną herbatę można było zamknąć w butelce? Dwóch polskich przedsiębiorców, zdecydowało wcielić ten pomysł w życie, tak pokrótce powstał naturalny napój z zielonej herbaty Soti Natural.

Ekologiczne herbaty bezcukrowe w ofercie Biedronki

Ekologiczne herbaty Soti natural to połączenie wody i zielonej herbaty gyokuro, uważanej przez Japończyków za jedną z najwykwintniejszych wśród herbat. W składzie produktu nie znajdziemy żadnych konserwantów, barwników, stewii, słodzików, ani chemii. Być może dzięki temu napoje Soti bardzo szybko zyskały na popularności i obecnie są dostępne w wielu dyskontach spożywczych. Między innymi oferta biedronki przewiduje ich sprzedaż. Sklep Biedronka informował, że sprzedaż będzie obejmować trzy smaki herbat: klasyczna zielona herbata sencha zaparzona przy użyciu liści oraz wody, biała herbata z jaśminem – w składzie także jedynie naturalne, ekologiczne składniki – biała herbata, jaśmin oraz woda, oraz rooibos – herbatka czerwona zaparzona z czerwonokrzewu.

Dlaczego warto wyeliminować słodkie napoje z diety?

Nadmiar cukru w organizmie może prowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób, w tym cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych itp. Słodzone napoje nie nawadniają organizmu, co więcej szacuje się, że wypicie szklanki napoju słodzonego jest jednoznaczne ze zjedzeniem 5 łyżeczek cukru. W ich składzie znajdziemy też sporo szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty. Nadmiar cukru bardzo negatywnie wpływa również na nasze zęby, może powodować nadpobudliwość, huśtawki nastroju, niedobory wapnia, żelaza, magnezu. Jak widać nie tylko negatywnie wpływa na ciało, ale również na nasz mózg. Obserwuje się niepokojącą zależność pomiędzy dużym spożyciem cukru  a liczbą zachorowań na depresję.

Fosforany, które są stosowane w produkcji napojów i przetworzonego jedzenia przyśpieszają procesy starzenia się organizmu. I nie chodzi tu tylko o takie objawy starzenia jak zmarszczki czy szybsza utrata elastyczności skóry, ale również rozwój chorób starczych typu zwapnienie układu krążenia czy odkładanie się kamieni w nerkach. Każdy człowiek, który chce dbać o zdrowie, powinien zrezygnować ze spożywania napojów słodzonych na rzecz wody lub zielonej herbaty. Warto czerpać z natury, gdyż ma na sporo do zaoferowania. Unikajmy przetworzonych produktów spożywczych, stawiajmy na produkty zdrowe, posiadające certyfikaty Eko, które na pewno będą korzystne dla naszego organizmu.

Możliwość komentowania Naturalne napoje z zielonej herbaty – Soti Natural została wyłączona