biznes i ekonomia,  dom

Zamki do drzwi marki cisa

Zamek do drzwi chroni nas przed nieproszonymi gośćmi, takimi jak złodzieje, czy osoby, które może niekoniecznie mamy ochotę widzieć w naszym domu. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się coraz to nowe marki i modele zamków, które mają za zadanie nas chronić i zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Jedną z takich marek jest cisa – firma, która zapewnia nam różnego rodzaju zamki i klamki do drzwi wejściowych. Jak wiele innych marek oferuje ona szeroki wybór tego typu produktów, które w obecnych czasach stanowią nieodłączny element wyposażenia naszego domu, czy mieszkania, a także firmy, w której pracujemy, czy innych pomieszczeń, w których spędzamy czas. Istnieją naprawdę bardzo różnorodne zamki, jak i klamki do drzwi wejściowych, więc wybór jest szeroki. Nieraz aż zbyt szeroki, gdyż zastanawiamy się które rozwiązanie będzie najlepsze z takiego mnóstwa dostępnych na rynku i nie znajdujemy odpowiedzi.

Zamki do drzwi wejściowych – jaki model wybrać

Wśród najbardziej popularnych zamków marki cisa możemy wymienić chociażby zamki antywłamaniowe, zamki antypaniczne, zamek elektroniczny, czy też zamek szyfrowy. W jaki sposób wybrać któryś z nich? I skąd możemy wiedzieć, który będzie najlepszy? Po pierwsze, wiele zależy od tego gdzie taki zamek będzie użyty. W domach prywatnych, czy też mieszkaniach, najczęściej znajdują zastosowanie podstawowe modele zamków antywłamaniowych, które w skuteczny sposób odstraszają nieproszonych gości. Z kolei jeśli chodzi o miejsca publiczne warto zdecydować się oprócz tego typu zamków, na inne – antypaniczne, szczególnie w miejscach gdzie panuje spory ruch i drzwi powinny być zawsze otwarte z jednej strony. Znajdą one zastosowanie również w innych miejscach publicznych, a mianowicie takich które są narażone na ewentualny wybuch pożaru lub inne nieszczęście, w wypadku którego należy szybko opuścić dane pomieszczenie. Zamki elektroniczne z kolei znajdują największe zastosowanie w hotelach. Tam, każdy gość hotelowy dostaje swoją kartę do drzwi wejściowych, która umożliwia mu ich otwarcie. Jest to rozwiązanie bardziej praktyczne od zwykłego klucza, gdyż kartę dużo trudniej zgubić, a często również dużo praktyczniej przechowywać, na przykład w portfelu z innymi kartami. Zamek szyfrowy cisa sprawdzi się w firmach, gdzie do niektórych pomieszczeń mają dostęp tylko wybrane osoby z personelu. Bez znajomości kodu osoba postronna nie będzie mogła bowiem otworzyć takich drzwi.

Zamki antywłamaniowe o szerokich zastosowaniach

Większość wymienionych wyżej rodzajów zamków marki cisa to zamki antywłamaniowe, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Wybór jest bardzo duży, a zastosowanie bardzo szerokie. Nie ma więc zamka idealnego, który sprawdziłby się w każdych warunkach niezależnie od miejsca jego zamontowania. Jednego jednak możemy być pewni, niezależnie od wybranego modelu, zamki te zapewnią nam niezbędne bezpieczeństwo, na którym przecież tak bardzo nam zależy.