aktualności,  Ogólna

Zalety bagażnika dachowego na rowery

Wybór bagażnika samochodowego wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak początkowo może się wydawać. Dlaczego? Ponieważ rynek akcesoriów samochodowych jest bogaty, więc dopasowanie uchwytu dachowego na rowery może przysparzać problemów. Dlaczego warto zdecydować się na bagażnik dachowy? Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Dla kogo bagażnik dachowy?

Bagażnik na dachu jest najpopularniejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o przewożenie rowerów. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko przystępniej cenie, ale łatwemu montażowi. Wystarczy zamontować dwie poprzeczne belki dachowe z uchwytami rowerowymi, to wszystko. Takie uchwyty są dość uniwersalne, bo można do nich przymocować także snowboard, deskę surfingową albo boks. W tym wypadku rower nie zmniejsza widoczności ani z tyłu, ani z przodu samochodu, jak ma to miejsce w przypadku bagażnika na haku albo na klapie pojazdu. Bagażnik dachowy na rowery jest niezwykle uniwersalny, co więcej najtańszych spośród dostępnych rozwiązań na rynku. Wybierając takie rozwiązanie warto kupić bagażnik dobrej jakości, gdyż trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w tym wypadku na rowery może działać silny pęd powietrza, co może doprowadzić do ich uszkodzenia oraz zmniejszenia komfortu jazdy samochodem. Bagażniki dachowe na rowery będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które posiadają samochody z fabrycznie zamontowanymi relingami dachowymi. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować systemu bazowego, który jest dość dużym wydatkiem.

Zalety bagażników dachowych

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cenę bagażników dachowych na rowery, bo jest przystępna. Po drugie, taki uchwyt daje możliwość przewożenia większej liczby rowerów, bo można ich umieścić na dachu aż sześć. W tym wypadku nie trzeba również martwić się o dostęp do bagażnika czy utrudnioną widoczność świateł i tablicy rejestracyjnej. Bagażnik tego typu będzie idealną opcją w przypadku, gdy nie mamy haka holowniczego. Trzeba pamiętać, że mocowania muszą być dopasowane do bagażnika bazowego – o przekroju prostokątnym lub aerodynamiczne. Pierwsze sprawdzą się w przypadku samochodów z relingami. Uchwyty dachowe na rowery to dobra opcja także ze względu na to, że w tym wypadku rowerom nie grozi zabrudzenie, chociaż wiadomo, że warto zabezpieczyć niektóre jego elementy, choćby przed owadami. Bagażniki różnią się od siebie rozmiarem i sposobem mocowania, warto mieć to na uwadze. Wraz z ceną bagażnika niestety zwiększa się jego wartość i warto wziąć to pod uwagę, gdy wybieramy się na takie zakupy.

Jak podjąć właściwą decyzję zakupową? Przede wszystkim nie decydujmy się na zakup bagażnika samochodowego od nieznanego producenta. Jeśli gwarancja wynosi rok, niestety można mieć pewność, że uchwyt nie będzie najlepszej jakości, więc lepiej z niego zrezygnować. Decydujmy się na bagażniki od renomowanych producentów, bo jest to gwarancja jakości i solidnego wykonania.