biznes i ekonomia,  dom

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Rozważasz zakup mieszkania? Nie wiesz, czy zdecydować się na mieszkanie z rynku pierwotnego? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu! Sprawdzamy w nim, jakie są wady i zalety kupowania mieszkań na rynku pierwotnym.

Mieszkania z rynku pierwotnego – co warto o nich wiedzieć?

Zanim przejdziemy do określenia wad i zalet kupowania na rynku pierwotnym, warto ustalić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Co skrywa się za nieruchomościami z rynku pierwotnego? Najprościej mówiąc mamy do czynienia z nieruchomościami nowymi, które są albo w fazie budowy, albo czekają na nowych nabywców. Tego typu mieszkania kupować można bezpośrednio w biurach dewelopera, bądź za pośrednictwem agencji nieruchomości.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – zalety

Jakie zalety niesie ze sobą zakup nowego mieszkania? Co można zyskać, gdy postawi się na mieszkanie warszawa bemowo z rynku pierwotnego? Prawdę mówić całkiem sporo. Przede wszystkim otrzymujemy mieszkanie w stanie surowym, więc sami decydujemy o tym, co dokładnie w danym mieszkaniu wykorzystamy – mowa tutaj jednakowo o materiałach wykończeniowych, jak również o wyposażeniu, czy dekoracjach. Mieszkanie w nowym budownictwie to mieszkanie nowoczesne z wyciszonymi ścianami, energooszczędnym oświetleniem, czy nowoczesnymi instalacjami, które gwarantują bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Poza tym kupując mieszkanie na pierwotnym rynku, stajemy się jego pierwszymi właścicielami. Nikt poza nami nie użytkował danej przestrzeni, jest tylko i wyłącznie nasza. Na pewno warto też wspomnieć, że ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie nie ma większych trudności, zwłaszcza że na rynku działa wiele biur sprzedaży, czy też agencji nieruchomości. Wystarczy spojrzeć na ilość nieruchomości, jakie powstały w ostatnim czasie, by dojść do wniosku, że z zakupem nowego mieszkania nie powinno być większych trudności.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – wady

A co z wadami? Czy kupowanie na rynku pierwotnym mieszkań ma jakieś słabe strony? Niestety, choć zalety są liczne, to nie jest to rozwiązanie wolne od wad. O czym mowa? Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nie każdy deweloper jest uczciwy. Oczywiści na rynku nie brakuje godnych zaufania firm, którym można zaufać, ale by trafić na kogoś takiego, trzeba zachować większą czujność. Na pierwszy rzut oka ciężko określić, z kim mamy do czynienia, więc aby nie paść ofiarą oszusta, bądź nie wpakować się w problemy finansowe, powinniśmy zwracać większą uwagę na to, u kogo chcemy nabyć mieszkanie. Zanim zdecydujemy się na podpisanie jakiejkolwiek umowy, powinniśmy sprawdzić samego dewelopera, jak również mieszkanie. W tym celu powinniśmy zweryfikować księgi wieczyste, które zwykle skrywają wszystkie najważniejsze informacje, w tym m.in. te o zadłużeniach, zobowiązaniach, czy roszczeniach osób trzecich. Poza tym powinniśmy wiedzieć, że zwykle mieszkania z rynku pierwotnego kosztują więcej, więc osoby, które dysponują mniejszymi środkami, mogą mieć trudności z jego nabyciem, zwłaszcza jeśli czeka nas inwestycja w jego wyszykowanie.