prawo i administracja

Porady adwokackie osobiście, czy może w internecie? – Która możliwość jest lepsza?

Obecnie nikogo nie dziwi już robienie zakupów online, obsługa kont bankowych oraz wielu innych codziennych czynności, które jeszcze do niedawna trzeba było załatwiać osobiście. Kiedy popadamy w konflikt z prawem, wymagamy pomocy specjalisty – adwokata, prawnika lub radcy prawnego, który zajmie się naszą sprawą i skutecznie wyciągnie nas z tarapatów. Taką pomoc, czy też poradę prawną możemy otrzymać też za pośrednictwem internetu. Pojawia się zatem pytanie, czy jest to godna alternatywa dla klasycznych konsultacji prawnych?

Funkcjonowanie kancelarii prawnych na przestrzeni lat, rozwinęło się niesamowicie. Nie tylko jeżeli chodzi o rozbudowanie zasięgu działania, ale też jeżeli chodzi formy i możliwości kontaktu. Wszystko dzięki rozwojowi technologicznemu, który możemy zaobserwować dosłownie we wszystkich dziedzinach naszego życia. Potrzebne są nam porady adwokackie „na już”? Nie ma najmniejszego problemu!

Jak uzyskać poradę prawną online?

To już nie są te czasy, kiedy Internet dostępny był tylko dla zamożnych rodzin, aktualnie posiadają go niemal wszyscy i to ciągle „pod ręką – w laptopie, telefonie komórkowym, a nawet lodówce i innych urządzeniach! Możliwości jakie daje nam sieć sprawiają, że nawet porady prawne online stały się na porządku dziennym.

Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, tak naprawdę wystarczy odnaleźć kancelarię prawną, która posiada takowe usługi w swojej ofercie. Jako, że istnieje pośród nich spora konkurencja, z pewnością spotkamy się z taką możliwością już w wielu przypadkach. To co będzie jednak tutaj bardzo istotne, to wiarygodność. Mimo wielkiej popularności Internetu, wciąż jest to miejsce gdzie nie brakuje oszustów. Musimy dogłębnie sprawdzić, czy dana kancelaria w ogóle istnieje i funkcjonuje pod wskazanym adresem. W przeciwnym wypadku, możemy paść ofiarą wyłudzenia nie tylko swoich danych, ale też i pieniędzy.

Jeżeli okaże się, że wszystko się zgadza, będziemy musieli wystosować stosowną wiadomość, w której bardzo precyzyjnie opiszemy trapiący nas problem. Bez względu na to, czy będą to porady rozwodowe, czy też w kwestii niezgodności podatkowych, prawnik „po drugiej stronie” musi być doskonale zaznajomiony ze sprawą, aby móc przekazać nam wskazówki, bądź też podjąć konkretne działania.

Wady i zalety

Decydując się na pomoc prawną online, zyskujemy z pewnością na czasie. Nie musimy bowiem dojeżdżać na umówione spotkania, gdyż wszystko może odbywać się z poziomu naszego komputera, smartfona i to bez konieczności wychodzenia z domu. Warto jednak pamiętać, że nic nie zastąpi prawdziwej rozmowy „w cztery oczy” – istnieją pewne sprawy, których rozwiązanie wymaga naprawdę dogłębnych analiz i wyjaśnień. Poprzez wymianę korespondencji, może trwać to nieco dłużej, a i efekty wcale nie muszą być do końca zadowalające.

Niestety, nie są to darmowe porady prawne. Co więcej, ich cena wcale nie będzie też o wiele niższa, niżeli klasyczne spotkanie z adwokatem. Ceny porad adwokackich przez Internet, mogą być bardzo porównywalną cenowo alternatywą, dlatego jeżeli cena gra dla dużą rolę, nie rekomenduje się tego rozwiązania.

Łatwo dostrzec, że największe zalety internetowych porad prawnych dotyczą mobilności kontaktu, stąd też osoby ceniące sobie wygodę tego typu, z pewnością będą usatysfakcjonowane. Jednak spora część społeczeństwa, zdecydowanie woli sprawy uchodzące za bardziej poważne rozwiązywać osobiście, a wówczas klasyczna wersja konsultacji prawniczych powinna wziąć górę.

Możliwość komentowania Porady adwokackie osobiście, czy może w internecie? – Która możliwość jest lepsza? została wyłączona