Ogólna

Organizujesz przewozy? – bus i autokar jako jedna z możliwości!

To samolot bez wątpienia jest najpopularniejszym środkiem transportu, natomiast z uwagi na wyjątkowo drogie bilety oraz brak lotnisk, czasami konieczna jest pewna alternatywa, która równie szybko, ale i bezpiecznie, jak i w miarę tanio, dostarczy nas do wyznaczonego celu. Dużą popularnością cieszą zatem busy oraz autokary, które mogą przewozić określoną liczbę pasażerów podczas wyjazdów zorganizowanych, jak i cyklicznych kursów różnych przewoźników. Będąc organizatorem wycieczki lub pracowniczego przejazdu, powinniśmy wziąć pod uwagę istotne kwestie, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Gdy naszym zadaniem są przewozy bus oraz autokar to jedne z głównych możliwości.Należy jednak zastanowić się, która opcja okaże się odpowiednia w naszym wypadku, gdyż warto wiedzieć, że swoją osobną charakterystykę posiadają przewozy pracownicze, a całkiem inaczej będzie wyglądał transport na rodzinną imprezę.

Podróż busem…

Wynajem busów osobowych najlepiej sprawdza się w wypadku nieco mniejszych wyjazdów, kiedy to nie spotykamy się z ogromną liczbą pasażerów. Są to pojazdy znacznie bardziej zwrotne niż autokary i świetnie sprawdzają się podczas jazdy nie tylko autostradami, ale też mniejszymi lokalnymi drogami. Sprawia to, że podróż nie musi odbywać się wyłącznie autostradą, zatem zaplanowanie trasy nie stanowi tak dużego problemu. Zanim zdecydujemy się na wynajem busa 9 osobowego, czy też busa na 20 osób, powinniśmy jednak dowiedzieć się też, jaka ilość osób zadeklarowała chęć wzięcia udziału w podróży. Wyeliminuje to konieczność rezerwacji dwóch pojazdów, bądź też dopłaty za puste miejsca w busie o dużej pojemności.

Podróż autokarem…

Transport autokarowy do doskonałe rozwiązanie, kiedy okazuje się, że w wyjeździe weźmie udział duża liczba pasażerów, natomiast należy się także liczyć z wysoką odpowiedzialnością podczas organizacji takiego przewozu. Możliwością są oczywiście wielkie piętrowe pojazdy, natomiast zdecydowana większość klientów wybiera jednak autokary na 30 osób, jako najbardziej opłacalną opcje u większości przewoźników.

Kwestie, które powinniśmy zweryfikować w obydwóch przypadkach…

Warto rozpocząć od elementów związanych z bezpieczeństwem, gdyż to bez wątpienia najważniejsze. Jako organizatorzy, jesteśmy zobowiązani do dopilnowania, aby pojazdy były w pełni sprawne technicznie i posiadały ważne przeglądy – zapytajmy o to przedstawiciela firmy przewozowej, lub poprośmy o okazanie niezbędnych dokumentów, które temu dowodzą. Chociaż ubezpieczenie to osobna kwestia dotycząca jednak całości pobytu, powinniśmy także dowiedzieć się czy przewoźnik umożliwia pasażerom wykupienie dodatkowych polis.

Każdy pojazd, a szczególnie w wypadku dłuższych podróży musi zapewnić też komfortowe warunki jazdy. Uznaje się, że obecnie wygodne, ergonomiczne i rozkładane fotele dla pasażerów to podstawa, jednak nie może również zabraknąć sprawnej klimatyzacji oraz przyciemnianych szyb. Pragnąc jednak najwyższego standardu oraz najbardziej ekskluzywnych udogodnień, warto sprawdzić co zaoferuje nam wynajem busów luksusowych.

Finalnie, nie zaszkodzi również zapoznać się z kompetencjami kierowcy, który będzie obsługiwał busa, którego wynajęliśmy. Mimo tego, że możemy poszukać go na własną rękę, eksperci zalecają jednak, aby zdecydować się na usługę kompleksową, czyli wynajem busa z kierowcą, co dodatkowo może pozwolić nam sporo zaoszczędzić. Pamiętajmy o tym, że firmy przewozowe stawiają wyłącznie na profesjonalnych kierowców! Czym zatem powinien się on charakteryzować? Z pewnością powinien on posiadać niemałe doświadczenie na dłuższych, międzynarodowych trasach, a także posiadać wszelkie wymagane licencje i inne dokumenty, które uprawniają do prowadzenia tego typu pojazdów. Dodatkowym atutem będą pewne umiejętności, jak chociażby wysoka odporność na stres, czy też radzenie sobie z trudami wyczerpującej podróży.  

Możliwość komentowania Organizujesz przewozy? – bus i autokar jako jedna z możliwości! została wyłączona