aktualności,  dom

Na jakie rolety zewnętrzne się zdecydować

Budując dom często zastanawiamy się jakie elementy będą nam potrzebne do jego wykończenia. Zwracamy uwagę na takie detale jak jakość i trwałość materiałów, ich bezpieczeństwo, a także łatwość montażu i użytkowania. Jednym z elementów, przy których warto wziąć pod uwagę wszystkie te kwestie są rolety zewnętrzne. Jeśli bowiem się na nie zdecydujemy, na rynku znajdziemy tak wielki ich wybór, że łatwo możemy się pogubić. Na początek jednak warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy montowanie takich rolet jest opłacalne i ma swoje uzasadnienie.

Korzyści z używania rolety zewnętrznej

Chyba największą korzyścią wynikającą z zamontowania tego typu rolet jest poczucie bezpieczeństwa. Choć nie wszystkie rolety na rynku są antywłamaniowe, to zdecydowana większość z nich jest wyposażona w funkcję antywłamaniową. W praktyce oznacza to, że możemy spać spokojniej i nie martwić się o bezpieczeństwo nasze, czy naszych dzieci. Co ciekawe, okazuje się, że nawet w domach, w których rolety zewnętrzne nie są wyposażone w taką funkcję, statystycznie dochodzi do mniejszej ilości włamań. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że złodziej, czy włamywacz nie wie z jakim typem rolety ma do czynienia, więc po prostu woli nie ryzykować. Inną zaletą skorzystania z takich rolet jest fakt, że zapewniają one dobrą izolację termiczną. Oznacza to, że ich użycia spowoduje, że temperatura pomieszczenia, w którym są zamontowane będzie optymalna o każdej porze roku. Zimą zapewnią one zatrzymanie w domu ciepłego powietrza, natomiast latem pozwoli nam się cieszyć względnym chłodem i orzeźwieniem, kiedy na zewnątrz panują upały. Zazwyczaj tego typu rolety są tak zaprojektowane, że dostosowują swoje ułożenie do kąta padania promieni słonecznych, aby zapewnić jak najlepszą izolację. Obniżają także wyziębienie pomieszczenia na skutek działania wiatru, dzięki warstwie powietrza wytworzonej między oknem, a roletą. Wiąże się to z kolejną zaletą rolet zewnętrznych, a mianowicie oszczędnością. To prawda, że na początek musimy zainwestować w ich kupno, a czasem również montaż, jednak stosując je w naszym domu zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania zimą oraz na ewentualnych kosztach klimatyzacji latem.

Rolety zewnętrzne – cena, a jakość

Czy wszystkie rodzaje i typy rolet zewnętrznych są tak samo dobre? Oczywiście ich jakość będzie się różniła. Zazwyczaj schemat jest taki sam jak w przypadku jakiejkolwiek innej rzeczy, czy produktu – im droższe tym lepsze i o wyższej jakości. Jednak dobre rolety znajdziemy już w stosunkowo niskiej cenie. Jednak przed zakupem warto zastanowić się, czy zależy nam na najtańszej rolecie, czy też na takiej, która będzie lepsza jakościowo i wyposażona w dodatkowe funkcje, na przykład antywłamaniowe, czy możliwość sterowania na odległość. Jeśli chodzi o najtańsze rolety zewnętrzne cena waha się tutaj w okolicach 200 złotych za niewielkie pojedyncze okno. Są one wyposażone zazwyczaj w możliwość sterowania ręcznego i zapewniają pewien stopień izolacji. Wraz z wzrostem ceny, wzrastają również możliwości rolety. Wydając nieco więcej dostaniemy więc produkt, który zapewni nam większe bezpieczeństwo, skuteczniejszą izolację, a ponadto możliwość sterowania pilotem, czy nawet aplikacją zainstalowaną na naszym telefonie, czy tablecie. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy nawet wstawać z fotela, czy kanapy, żeby zmienić położenie rolet zewnętrznych, podnieść je, czy też opuścić. Jest to dobra wersja dla tych, którzy cenią swój komfort i chcą cieszyć się jak najlepszymi i najpewniejszymi rozwiązaniami. Widać więc, że wybór jest naprawdę spory, zarówno jeśli chodzi o same rolety, jak i dodatkowe funkcje w jakie są wyposażone. Dlatego też przed zdecydowaniem się na jakiś konkretny model, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym nam najbardziej zależy: Czy najważniejsza jest dla nas jak najniższa cena, czy też wolimy postawić na jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomogą nam także w przypadku rolet zewnętrznych cenniki, które znajdziemy zarówno w Internecie, jak i w sklepach specjalistycznych, zajmujących się sprzedażą tego elementu wykończeniowego.