aktualności

Montaż rolety zewnętrznej

Podjęcie decyzji dotyczącej montażu rolet zewnętrznych następuje przeważnie bardzo wcześnie – planowanie kształtu i wyglądu budynku uwzględnia często także kwestię rolet. Dzięki temu można zdecydować się na rozwiązanie o określonych parametrach i bez problemów zamontować je np. podtynkowo. Zewnętrzne rolety są uznawane za wygodniejsze i mniej wymagające, jeśli chodzi o codzienną kontrolę użytkowania.

Montaż – samodzielny czy z udziałem specjalistów?

Chociaż większość rolet, nawet tych bardziej zaawansowanych konstrukcyjnie, można zamontować samodzielnie posługując się zdrowym rozsądkiem i instrukcją, znacznie lepiej jest postarać się o pomoc specjalisty chociażby w przypadku refleksoli. Można spotkać się z montażem oferowanym jako dodatkowa usługa przy zakupie i jest to bardzo korzystne zwłaszcza dla nowych użytkowników takich rozwiązań. Kupując na przykład rolety ziip dobrze jest już od początku wiedzieć, że są to zaawansowane produkty i wymagają sporej ostrożności przy demontażu czy konserwacji. Użytkowanie natomiast jest łatwe i silnie zautomatyzowane.

Profesjonalne rolety

Zlecenie montażu osobie doświadczonej pozwoli uniknąć problemów na samym początku, przez co niektórzy mogliby się zrazić do tego typu rolet. Po zamontowaniu refleksol zip okazuje się wygodną, estetyczną i nowoczesną konstrukcją ułatwiającą uzyskanie przyjemnego mikroklimatu we wnętrzach niezależnie od pory roku. Idealnie pasująca do XXI-wiecznych budynków roleta sprawdzi się doskonale jako ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Będzie też wytłumiać denerwujący hałas dobiegający z zewnątrz, dzięki czemu wnętrza są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu.