aktualności,  dom

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie?

Wybór i zakup mieszkania wcale nie są takimi łatwymi sprawami, jak może się wydawać. Należy dołożyć starań, dobrze przemyśleć sprawę i rozważyć wszystkie za i przeciw. Jak bezpiecznie kupić mieszkanie, żeby później nie żałować? O tym można przeczytać poniżej.

Toruń – solidny deweloper

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, należy zweryfikować, czy toruń deweloper jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym gruntu. Można zrobić to sięgając po księgi wieczyste, wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości. W tego źródła dowiemy się również o tym, czy budynek lub działa są obciążone hipoteką. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że firma deweloperska z Torunia wzięła kredyt na zrealizowanie inwestycji, niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby, jakby korzystała z własnych środków finansowych. Takie sytuacji nie należy się obawiać, ważne jest natomiast to, aby poprosić dewelopera z Torunia, aby dostarczył promesę banku na bez obciążeniowe wyodrębnienie lokalu. To rodzaj gwarancji na to, że po dokonaniu wpłaty za mieszkanie, bank zwolni je z hipoteki. W Toruniu deweloper powinien pokazać nam wszystkie dokumenty bez żadnych problemów. 

O czym pamiętać wybierając mieszkanie?

Gdy mamy pewność, że wybrany przez nas deweloper jest godny zaufania, możemy zacząć weryfikować mieszkanie. Lokalizacja zazwyczaj dla większości z nas jest najważniejsza. To, gdzie będziemy mieszkać jest szalenie ważne, bo od tego zależy komfort użytkowania nieruchomości. Kolejna sprawa to układ pomieszczeń, a także takie kwestie, jak parametry termoizolacyjne oraz akustyczne.