dom

Gdzie kupić dobre samozamykacze?

Świetnie sprawdzają się w biurach, urzędach, a także w budynkach wielorodzinnych. W niektórych przypadkach (drzwi przeciwpożarowe) ich stosowanie jest wymagane zapisami prawnymi. Samozamykacze, bo o nich mowa, to obecnie standardowe wyposażenie wielu budynków – nie trudno się temu dziwić, są bardzo funkcjonalne i praktyczne.

Przeglądając oferty sklepów zajmujących się sprzedażą samozamykaczy, znajdziemy ogromną ilość modeli i rodzajów tego produktu. Każdy z nich posiada swoje określone cechy, parametry i zalety. Jak więc wybrać najlepszy model?

Sposób działania samozamykaczy

To bardzo proste urządzenia. Samozamykacze dorma wytwarzają energię podczas otwierania, a następnie wykorzystują ją podczas kontrolowanego zamykania drzwi. Wytwarzana podczas otwierania drzwi siła kumulowana jest w specjalnej sprężynie, z której zostaje uwolniona w czasie zamykania. Odpowiedzialny za prawidłowy przebieg procesu jest olejowy amortyzator hydrauliczny, które również zapobiega trzaskaniu drzwi.

Cały mechanizm działania samozamykacza dorma złożony jest z dwóch faz. Pierwsza faza polega na szybkim zamykaniu drzwi, która na końcu wyhamowuje. Druga natomiast polega na samym domknięciu – wówczas następuje zacisk, dzięki którym drzwi są skutecznie domknięte.

Samozamykacze dorma – gdzie ich użyć?

Podstawowym miejsce stosowania samozamykacza dorma są drzwi wejściowe oraz wszelkiego rodzaju drzwi zewnętrzne – to właśnie w tym miejscu najczęściej stosuje się tego typu rozwiązania. Założenie samozamykacza dorma na drzwiach wejściowych na przykład do klatki schodowej pozwala znacząco obniżyć utratę ciepła w okresie zimowym. Będzie on odpowiedzialny za zatrzaśnięcie drzwi po każdej, wychodzącej z budynku osobie.

Zastosowanie zamykaczy dorma jest chętnie stosowane do zabezpieczania bram i furtek – najczęściej na zamkniętych osiedlach, przy szkołach lub terenie prywatnym. Wychodząc z posesji nie trzeba pamiętać o zakluczeniu furtki, ponieważ zamyka się ona sama. Jest to również doskonały sposób na zabezpieczenie terenu przed osobami niepożądanymi.

Co najważniejsze, mechanizm ten sprawdzi się do każdego rodzaju drzwi. Urządzenia te są na tyle uniwersalne, że bez trudu można je zamontować także przy drzwiach wewnętrznych. W takim przypadku dobrze mogą sprawdzić się samozamykacze umieszczane na podłodze, który prezentuje się bardzo estetycznie.

Samozamykacz Dorma – najwyższa klasa wśród samozamykaczy

Samozamykacze Dorma to idealna propozycja dla wymagających. Wykonywane od lat mechanizmy cechują się wysoką jakością elementów, a także dużą niezawodnością. Mogą one służyć klientom wiele lat, bez konieczności ich naprawiania. Umożliwiają one automatyczną kontrolę nad zamykaniem drzwi, których czas zamykania można samodzielnie określić.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest duża liczba dodatkowych funkcji, w które można wyposażyć samozamykacz. Klienci korzystający z samozamykaczy dorma mogą dodatkowo zastosować blokadę otwarcia, wykupić funkcję przeciwwiatrową, a także samodzielnie ustawić opóźnienie zamykania. To ostatnie rozwiązanie idealnie sprawdzi się na ruchliwych korytarzach w biurowcu. Opóźnione zamykanie sprawia, że nie trzeba tak często korzystać z klucza, czy też karty otwierającej drzwi.

Samozamykacze dorma najlepiej nabyć u autoryzowanych dostawców jak dobre-zamki.pl. Pracujący tam eksperci, z łatwością doradzą, jaki model wybrać do konkretnego rodzaju drzwi. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której samozamykacz nie spełni swojej roli.

Możliwość komentowania Gdzie kupić dobre samozamykacze? została wyłączona