aktualności

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Podczas leczenia zębów może się okazać, że nie wystarczy tylko zwykła interwencja lekarza stomatologa. Czasem zachodzi konieczność skorzystania z usług chirurga stomatologa w Łodzi. Dlaczego tak się dzieje?

Specjalizacja – chirurg stomatolog

Otóż, chirurg stomatolog łódź oferuje skomplikowane interwencje chirurgiczne, które w dużej mierze związane są z usuwaniem zębów w jamie ustnej. Tak, w dawnych czasach takimi usługami zajmowali się zwykli lekarze. Z czasem jednak medycyna poszła do przodu i wyodrębnił się specjalny dział, który pozwala na usuwanie zębów w mniej bolesny sposób. Chirurg stomatolog z Łodzi i nie tylko wszystko wykonuje w taki sposób, aby rana jak najszybciej mogła się w przyszłości zagoić, a sam zabieg przebiegał bez poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.

Dodatkowe usługi chirurga stomatologa

Nie można jednak powiedzieć, że łódzki chirurg stomatolog wykonuje tylko i wyłącznie ekstrakcję zęba. Oprócz tego lekarze tej specjalności oferują również takie usługi, jak resekcja korzenia, czy też odsłanianie zębów, jakie zatrzymały się w łuku. Dodatkowo chirurg stomatolog jest w stanie wykonać podcinanie wędzidełek języka i warg. Może tego typu zabieg z samej nazwy wywołuje falę negatywnych skojarzeń, które wpływają na opóźnienie wykonania tego typu usługi. Czasem wykonanie takiego zabiegu jest konieczne, jeżeli dana osoba ma problemy z mówieniem – co jest bardzo częste, jeżeli ma się do czynienia z małymi dziećmi.