aktualności

Animator – rozrywka dla dzieci

Wielu rodziców traktuje animatorów zabaw dla dzieci jako typowe opiekunki. Jest to zdecydowanie błędne myślenie. Zanim więc ktokolwiek nawiąże z nim współpracę, powinien upewnić się, czy dobrze rozumie jego działalność.

Animator dla dzieci na wesele nie opiekuje się dziećmi

Rodzice myślą, że skoro przybędzie animator dla dzieci na wesele, to będą mieli dzieci z głowy, bo to on nimi się zaopiekuje. W rzeczywistości jednak animator nie jest opiekunką. Nie dba o to, aby dzieci były bezpieczne i nie zrobiły sobie krzywdy. Nie będzie też za nimi biegał, jeśli zdecydują się opuścić miejsce zabaw. Nie taka jest jego rola ani na tym wydarzeniu, ani też na każdym innym.

Animator dla dzieci na wesele koncentruje się na organizacji atrakcji

Tak naprawdę animator zabaw dla dzieci czy to na weselu, urodzinach czy innym wydarzeniu, najczęściej wciela się w postać z bajki, organizuje konkursy, proponuje zabawy, motywuje do udziału i rozśmiesza. Jego zadaniem jest sprawienie, aby dzieci nie były marudne i czuły się znudzone. Nierzadko animator łączy zabawę z nauką, poznawaniem nowych zagadnień, a także odkrywaniem świata. Świetny wybór to przede wszystkim gry plenerowe, kąciki naukowe oraz artystyczne. Wszystko zależy też od tego, gdzie odbywa się ta uroczystość i jakie wiążą się z tym możliwości oraz ewentualne ograniczenia. Nie na wszystko animatorzy mogą sobie pozwolić. Dlatego też przed nawiązaniem współpracy zwykle chcą poznać nie tylko dzieci, ich oczekiwania, ale również samo miejsce.